5651 Sayılı Kanun Nedir?

5651 sayılı kanun, İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki kanundur.

Bu kanunun amaç ve kapsamı;

İçerik Sağlayıcı,

Yer Sağlayıcı,

Erişim Sağlayıcı,

Toplu Kullanım Sağlayıcı

birimlerinin yükümlülük ve sorumluluklarının yanı sıra, İnternet ortamında işlenen belirli suçlarla bu birimler üzerinden mücadele etmektir.

5651 sayılı kanun toplu İnternet hizmeti sunan kurum ya da kişilere bazı sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumlulukların başında da loglama gelir. Loglama; bir sistemin hareketlerini kaydeden bir yapıdır. 5651 sayılı kanuna göre loglama İnternet erişimi sunan kurum ya da kişilerin sundukları hizmeti kullanan kişilerin hareketlerini kaydedebileceği bir sistemdir. Bu durum, 5651 sayılı kanun ile birlikte zorunlu hale getirilmiştir. Loglamanın yapılmaması durumunda bu İnternet erişimi üzerinden gerçekleşen bütün işlemler hizmeti sunan kişinin sorumluluğundadır. 

Firelog ile 5651 Loglama Nasıl Çalışır?

Firelog, 5651 sayılı kanuna uygun olarak loglama hizmetini İnternet hizmeti sunmak istediğiniz kişi sayısına uygun olarak çalışır.

Firelog, 5651 sayılı kanunun kapsadığı şekilde ihtiyaç duyulan tüm bilgileri güvenli bir şekilde kayıt altına alır.

Firelog, kanunun istediği bilgiler haricinde sizin istediğini bilgileri de kayıt altında tutabilmenizi sağlar. Bu sayede bu hizmeti verdiğiniz kişilere sonradan ulaşma ve hizmet tanıtma imkânına sahip olursunuz.

Firelog, kayıt altına alınan bilgilere hızlı bir şekilde ulaşma imkânı sağlar.

Firelog ile 5651 Sayılı Kanunun Avantajları Nelerdir?

Firelog, sizi yüksek maliyetli altyapı yatırımlarından kurtarır ve sürekli desteğiyle loglama faaliyetinin kesilmesini engeller.

Firelog’un danışmanları kurumunuza en uygun yapıyı belirleyerek sizin için maliyeti düşük, verimi yüksek bir loglama hizmeti almanızı sağlar.

Firelog’un sistem yöneticileri 7/24 teknik destek hizmetiyle loglama hizmetinin kesintisiz olmasını sağlarlar.

Firelog ile 5651 sayılı kanunun kapsadığı tüm ihtiyaçları giderebilirsiniz.

5651 Sayılı Kanun Kimleri Kapsıyor?