Firewall (Güvenlik Duvarı) Nedir?

Firewall, İnternet ağınıza gelen ve İnternet ağınızdan giden trafiği kontrol edebilmenizi sağlayan ağ güvenliği sistemidir. İnternet trafiğinizi kontrol altında tutarak IP filtreleme, port filtreleme, web filtreleme ve içerik (kelime) filtreleme gibi güvenlik seçenekleri kullanabilmenizi sağlar.

Firewall

Firewall (Güvenlik Duvarı) Ne İşe Yarar?

Güvenlik Duvarı İnternet ortamından gelebilecek virüslere, zararlı kodlara, hackerlara ve kötü içerikli web sitelerinden gelebilecek tehditlere karşı koruma sağlar. İnternet üzerinden gelen her türlü bilgi buraya ulaşır, burada ayıklanır ve sisteminize bağlı bilgisayarlara temiz şekilde iletilir. Güvenlik Duvarı olmadan ağınıza bulaşabilecek herhangi bir virüs sadece tek bir bilgisayara değil, ağdaki bütün cihazlara bulaşabilir ve kişisel veri güvenliğini tehdit edebilir.

Güvenlik Duvarı ile istemediğiniz web sitelerine ya da kendinizin belirleyeceği kelimelerin yer aldığı web sayfalarına erişimi engelleyebilirsiniz. Eğer bir şirketseniz kurum içinde belirli sitelere erişimi engelleyebilir ve çalışanlarınızın dikkatlerinin dağılmasını engelleyebilirsiniz. Bir kafe ya da öğrenci yurdu işletiyorsanız burada konumlandıracağınız Güvenlik Duvarı ile indirme sitelerini engelleyebilir ve İnternet hızınızın indirme (download) işlemiyle kısıtlanmasını ve veriminin azalmasını engelleyebilirsiniz.

Firewall (Güvenlik Duvarı) Hizmeti Nasıl Alınır?

Eğer Firelog kullanıyorsanız Firewall’a da sahipsiniz demektir. Firelog cihazının özelliği olarak ÜCRETSİZ sahip olacağınız Firewall hizmeti çok kolay ve hızlı bir şekilde sisteminize yüklenebilecektir.

Firewall (Güvenlik Duvarı) hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın.