Güvenlik Hizmetlerimiz

Günümüzde her türlü otomasyonun en kritik halkası bilgi güvenliğidir. Güvenliği bir zincire benzetebiliriz. Güvenliğin gücü en zayıf halkaya bağlıdır. Güvenliğin ilk halkası sisteme kendini tanıtma ve tanınma: Kişisel şifreler, biyometrik tanınma ve giriş anahtarlarıdır. İkinci halka ağ güvenliğidir. Yani işletim sistemi güvenliği, kullanıcı yetkileri, IP güvenliği ve DNS güvenliğidir. Üçüncü halka web güvenliğidir. Yani merkezi ve dağıtılmış güvenlik duvarları, arındırılmış alanlar, açık anahtar altyapısı, dijital şifreleme, dijital sertifikalar ve dijital imza, sanal özel ağlar ve atak belirleme sistemleridir.

Bu arada kişisel bilgisayarlardaki bilgilerin güvenliğini de unutmamak gerekiyor: kişisel güvenlik duvarları, disk üzerindeki verilerin şifrelenmesi vb. işimiz en uygun parçaları seçip, sizin için gerekli güvenlik sürecini oluşturmaktır.

nCloud Bilgi Teknolojileri olarak güvenlik alanında erişim yetkilendirmesi (authorization), kimlik kontrolu (authentication), şifreleme (encryption) ve Açık Anahtar Altyapısı (Public Key Infrastructure) teknolojilerini içeren çözümler ve atak belirleme (intrusion detection) önlemleri sağlıyoruz.