Internet Güvenliği

Internet güvenliğiniz için uzman bir kuruluş mu arıyorsunuz?

nCloud Bilgi Teknolojileri internet güvenlik planınızın oluşturulmasından gerçekleştirilmesine ve izlenmesine kadar tüm aşamalarda danışmanlık ve kurulum hizmetleri sağlıyor.

Internet Güvenliğinde Toplam Çözüm
Güvenlik Planı kapsamında şirketlere kalıcı çözümler sağlıyoruz.

 • İlk adım: Güvenlik planınızın hazırlanması
  İnternet’te hangi tür trafiğe ve aktivitelere izin verilip, hangilerine verilmeyeceğini; güvenlik duvarınızın yapısını, virüs koruma sisteminizi ve şifrelemeyi bir bütün olarak ele alan güvenlik planınız hazırlanır.
 • Güvenlik duvarınız kurulur
  Güvenlik duvarı (firewall) internet ile firma ağınız arasında güvenliği sağlar ve kontrol eder. güvenlik duvarınızın güvenlik planınıza uygun biçimde kuruluşu yapılır.
 • Virüsten korunma
  İnternet ortamında e-posta ve elektronik dosyalar aracılığıyla bulaşabilecek virüsler ciddi bir tehlike oluşturmakta. Virüslere karşı koruyucu yazılımlar yüklenir. Otomatik versiyon yenileme olanağı sağlanır.
 • Encryption ve authentication
  Internet üzerinden iletilen bilgiler üçüncü kişiler tarafından ulaşılma riski taşırlar. Internet üzerinden güvenli özel bilgi alış verişi için dijital şifreleme (encryption) v
 • e kimlik kontrolu (authentication) çözümleri, Açık Anahtar Altyapısı (Public Key Infrastructure) sağlanır.
 • Erişim kontrolü (authorization)
  Internet bağlantınızın çalışanlar tarafından doğru kullanımı da çok önemli. Bu nedenle web erişimi ve mail içeriklerini kontrol eden çözümler sağlanır.
 • Internet üzerinde özel sanal network: VPN
  VPN (Virtual Private Network) çözümleri internet üzerinden güvenli ve ucuz
  iletişim kurmanızı sağlar. VPN üzerinden iş ortaklarınızla, firmanızın
  farklı lokasyonlarıyla veya gezici çalışanlarınızla güvenli iletişim kurmanız
  sağlanır.
 • İzleme
  Güvenlik amacıyla kurulan firewall, erişim kontrol uygulamaları, virüs yazılımı gibi çözümler mutlaka sürekli kontrol edilmelidir. Oluşabilecek yeni risklere, yeni saldırı yöntemlerine yönelik önlemler alınmalı, yazılımların güncellemeleri zamanında yapılmalıdır. İstediğinizde, tüm bu hizmetler sizin adınıza yürütülür.