Teknolojinin gelişmesi ve yayılmasıyla birlikte insanların İnternet’e olan ihtiyacı her anlarında daha da hissedilir hale geldi. Bireysel kullanım dışında akademik ve eğitim alanındaki İnternet kullanımı da hızla gelişirken, üniversitelerin de bu yöndeki geliştirmeleri öğrencileriyle aralarında dijital bir bağ kurmalarını sağladı. Bu dijital bağ ile her yerde İnternet erişimine sahip olduğu düşünülen öğrencilerin ders seçme, ödev ve sınav takibi, okul ve akademisyenlerle dijital iletişim ve etkileşime girme ihtiyaçları da sürekli olarak artar hale geldi. 

Firelog Öğrenci Yurdu Entegrasyonu Nedir?

Firelog Öğrenci Entegrasyonu, öğrenci yurtları için hazırlanan özel yapısı sayesinde güvenli, kaliteli ve kontrol altında tutulabilir bir İnternet erişimi sağlamaktadır. Bunu sağlarken de 5651 loglama kanununa uygun olarak hareket eder. 

Öğrenci Yurdu Entegrasyonu Nasıl Çalışır?

Öğrenci yurtlarındaki öğrencilerin kimlik bilgileri elbette muhafaza edilmektedir. Öğrencilere T.C. Kimlik No doğrulamasıyla bir şifre verilir ve bu şifreyle sisteme girmeleri sağlanır. Bu yöntem öğrenci yurtları arasında en çok kullanılan yöntemdir. SMS doğrulaması ile de sistem aktif hale getirilebilir. 

 

Firelog Öğrenci Yurdu Entegrasyonu ile güvenli, kaliteli ve kontrol altına alınabilir bir İnternet hizmeti sağlanır.
Firelog Öğrenci Yurdu Entegrasyonu ile güvenli, kaliteli ve kontrol altına alınabilir bir İnternet hizmeti sağlanır.

 

Firelog Öğrenci Yurdu Entegrasyonunun Faydaları Nelerdir?

Yurttaki öğrencilerin yaptığı işlemler 5651 loglama kanuna göre Tübitak Zaman Damgası’na göre kayıt altına alınır.

İstediğiniz siteleri ve sayfaları engelleyebilir, bu sayede kötü kullanımların önüne geçebilirsiniz. 

İnternet hızınızı belirlediğiniz seviyelerde paylaştırabilir, bu sayede indirme hızını kısıtlayarak aşırı kullanımın önüne geçebilirsiniz. Bu durum öğrencilerin kaliteli İnternet hizmeti almasını sağlar.

Firewall (Güvenlik Duvarı) ile zararlı sitelerin ağınıza ve öğrencilerin kişisel cihazlarına zarar vermesini engellersiniz.

Aynı öğrenci için dilerseniz bir, dilerseniz de birden fazla cihaza İnternet erişimi verme seçeneğine sahipsiniz. 

Firelog Öğrenci Yurdu Entegrasyonunun Ücreti Nedir?

Öğrenci yurdu entegrasyonunun kurulumu sistemi almak için kullanıcı bazında yaptığınız ödemenin içerisinde olup, ücretsizdir.

Kullanıcılara göre ücret bilgisini almak için bize ulaşabilirsiniz.